Семенівська районна рада

Василівська сільська рада

Сільський голова
Романюк Юрій Володимирович
тел. 94-2-32
Секретар сільської ради
Фесенко Таміла Борисівна
тел. 94-2-22

Історія сільської ради

        Василівська сільська рада розпочала свою діяльність навесні 1919 року. З 1919 року по 1952 рік до складу Василівської сільської ради входило тільки село Василівка. В 1952 році до складу її ввійшли села Чаплинці, Білогуби, Кривенки, а в 1954 році приєдналося і село Брусове (колгосп «Заповіт Ілліча»).

        В 1941 році в зв’язку з тимчасовою окупацією району, області фашистськими загарбниками Василівська сільська рада тимчасово припинила свою діяльність, а 23 вересня 1943 року після визволення Полтавщини, сільська рада поновила свою діяльність.

       Сільська рада розташована в центрі села Василівка, до районного центру відстань 15 км, до обласного – 110 км.

В даний час до складу Василівської сільської ради входять 4 села : Василівка, Брусове, Чаплинці та Білогуби. Село Кривенки вже не існує.

        Село Василівка засноване наприкінці 17 ст. паном Василем Родзянкою. Маєток пана був розміщений на території теперішнього колгоспного саду, а раніше там був парк. В той час село було мале – всього 130 будинків, збудованих з глини, критих очеретом та соломою. Село Василівка в минулому належало до Заїчинської волості Хорольського повіту Полтавської губернії. З розповіді старожилів відомо, що село існує давно, понад 300 років, переселення не відбувалося. Перші поселенці були кріпаками. Розкинулось воно на південь від річки Хорол на відстані 1,5 км.

        В село до Родзянки приїздив Т.Г. Шевченко, він писав картини, цікавився мечеттю, яка була збудована не за українським стилем.

       На північ від села Василівка в урочищі Бурякове були утворені столипінські хутори, з них частина зруйнувалась, а з частини утворилось село Чаплинці, яке було бригадою № 2 колгоспу «Прапор комунізму» Василівської сільської ради.

       На південний схід від села Чаплинці під горою над річкою Хорол здавна утворився хутір Білогуби. Першими переселенцями там були реєстрові козаки. Далі на схід від Білогубів утворився виселок Кривенки. Там поселились селяни з села Заїчинці. В даний час хутір Кривенки ліквідований. Всі жителі села Василівка та навколишніх сіл займалися хліборобством.

       В 1920 році поміщицька земля була розділена між селянами.

       В 1930 році селяни села Василівка об’єдналися в колгосп «Вперед», а в 1931 році в селі утворився ще один колгосп «Зелений Колос».

       Першим головою колгоспу був Антон Власович Геращенко – колишній червоний партизан. Село в 1931 році було майже повністю колективізовано. Колгосп «Вперед» був у районі передовим.

       В 1938 році колгосп був першим в районі учасником сільськогосподарської виставки в Москві за досягнуті успіхи по вівчарству, одержав грошову премію 10 000 крб. та мотоцикл.

       В минулому на території Василівської сільської ради існувало 2 колгоспи : «Прапор комунізму», а пізніше реорганізувався в ПСП «Василівське» , до якого входили села Василівка, Чаплинці, Білогуби , та колгосп «Заповіт Ілліча», а пізніше реорганізувався в ПСП «Брусівське», до якого входило село Брусове.

       В даний час на території сільської ради орендують землі сільськогосподарські підприємства: ТОВ «Юнігрейн-Агро», ТОВ АФ «Василівська», ТОВ АФ «Пустовійтове», ФГ «Дослідне», ТОВ АФ «Степове», ФГ «Вікторія Плюс».

Заслужені, почесні жителі:

      Іващенко Макар Романович – колишній голова колгоспу «Прапор комунізму», нині покійний.

      Заслужений колгоспник, 30 років працював головою колгоспу. За свою трудову діяльність побудував всі тваринницькі приміщення, відгодівельний комплекс по відгодівлі свиней, клуби, дороги з твердим покриттям. Учасник Великої Вітчизняної війни, нагороджений бойовими нагородами: орденом Червоної Зірки, двома орденами Вітчизняної війни. За трудову діяльність нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора, Золотою медаллю ВДНГ. За роки його керівництва колгосп завжди був у передовиках.

На території сільської ради діють об’єкти соцкультпобуту:

       Брусівський Будинок культури, Василівський та Чаплинський сільський клуб, Брусівська, Василівська та Чаплинська сільська бібліотека, дитячий дошкільний заклад «Берізка» в селі Брусове, філіал дитячої музичної школи в селі Василівка, Василівська  ЗОШ  І-ІІ ст., Брусівський та Василівський ФАП, Чаплинський медпункт, комунальне підприємство «Веселка», Василівське поштове відділення, 8 приватних магазинів.

       В селі Василівка діє футбольна команда «Факел» та дитячий зразковий духовий оркестр.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь