Очеретуватська сільська рада
Сільський голова Тороп Владислав Миколайович |
тел. 93-5-31 |
---|---|
Секретар сільської ради Ритченко Тетяна Василівна |
тел. 91-1-60 |
До адміністративного відання Очеретуватської сільської ради належить 5.5 тис га землі.
Населення – 1003 жителі, що проживають у двох селах: Очеретуватому – 720 та Вільному - 283.
Село Очеретувате засноване більше як 285 років.
У 1910 році в селі було 220 дворів з населенням 1436 чоловік.
В 1916 році земство збудувало в Очеретуватому школу на 150 учнів.
На фронти першої світової пішли понад сто сельчан. Революційні події 1917 невдовзі дійшли і до Очеретуватого. Постійно змінювалася влада і лише в 1920 році ревком Очеретуватого склав свої повноваження і селяни обрали сільську раду, яку очолив заможний селянин Коротенко Федір Петрович.
В селі створювались КНС (комітет незаможних селян) – першим його очолив Кравченко Трохим Павлович, і ТСОЗИ (товариства спільного обробітку землі), але всі вони були неефективні і існували недовго.
У 1930 році був вперше створено колективне господарство з назвою «Серп». Головою обрали Яценка Матвія Марковича.
В роки голодомору 1932-1933 років в селі було 540 дворів і в них мешкало 1728 душ різного віку. В голодовку в Очеретуватому померло 856 душ.
1936 року колгосп «Серп» перейменували на колгосп ім. Сталіна. Під час репресій 1937-1938 років в селі за різними звинуваченнями знищили 16 чоловік.
В роки війни 1941-1945 на фронт з села пішло 242 чоловік. В битвах з ворогом загинуло 115 і 26 воїнів пропало безвісти, 111 відзначено різними бойовими нагородами. Загиблим воїнам в селі встановлено монумент.
В 1954 році колгосп ім. Сталіна перейменували на колгосп «Дружба», який неодноразово реформувався. Так, згідно урядової постанови в 1996 році землі колгоспу «Дружба» були розпайовані і кожен член колективного господарства отримав земельну частку - пай в межах 2.6-4.5 га в залежності від бальної оцінки родючості ґрунтів.
Право власності на земельні паї членів ПСП «Дружба» посвідчено державними актами.
Приватне сільськогосподарське підприємство «Дружба» зареєстроване 23 квітня 2001 року.
Засновник і власник – Семигреєнко Сергій Васильович.
З 2001 року ПСП «Дружба» спеціалізується на виробництві і продажу зернових та технічних культур, зокрема цукрового буряка, овочів.
Село Очеретувате знаходиться у південно-східній частині Семенівського району, розташоване на береговому підвищенні колишнього русла річки Крива Руда, яка великою петлею в давні часи заходила в цю частину Очеретуватської землі. Русло річки в цьому місці поступово замулилось і на ньому утворилось кілька озер: Лубкове, Шуйське і Солоне.
Поверхня полога з рівними похилими долинами, блюдцями і западинами.
Землі Очеретуватської сільської ради межують з Устимівською, Криворудською, Товстівською і Семенівською радами а також з Глобинським районом.
Пересічна температура січня – 6,5 градусів, липня - + 20,5 градусів. Період з температурою + 20,5 градусів становить 161 день. Опадів 457мм. на рік. Висота снігового покрову 4 см. Село знаходиться у недостатньо вологій, теплій агро кліматичній зоні. Переважають чорноземи і лучно чорноземи. Лісів немає, лісонасаджень 15 гектарів. Основні породи дерев: дуб, клен, акація біла, липа, осика. В селі один гідрологічний заказник обласного підпорядкування – Лубкове. На сході землі прилягають до траси Хорол – Кременчук (колишній Чумацький шлях).
Сільський голова - Тороп Владислав Миколайович.
В період з 1996 по 2007 рр. проводилась газифікація села Очеретувате, як силами колгоспу «Дружба», так і за кошти місцевого бюджету та населення. На сьогодні 87% села газифіковано.
На території Очеретуватської сільської ради функціонують два фельдшерсько-акушерських пункти, два сільських клуби, дві бібліотеки, Очеретуватська загальноосвітня школа І-ІІ ст., стадіон, чотири магазини, бар, краєзнавчий музей, який очолює заслужений краєзнавець Бутенко Є.П, завершуються ремонтні роботи в дитячому садочку «Перлинка».
Окрасою центру села Очеретуватого є архітектурна державна пам’ятка, культова споруда, Свято-Троїцька церква, яка в цьому році відзначила свій сторічний ювілей, її настоятель - протоієрей Кишеня В.Д.
На землях сільської ради працюють: базове сільськогосподарське підприємство «Дружба», - керівник Семигреєнко С.В., орендують землі «Дніпроаголан», «Агрофірма Семенівська», виробництвом товарної сільськогосподарської продукції займаються фермерські господарства: «Нива» - голова Одновол В.І., «Оберіг» - голова Сидоренко А.В., ФГ Долинного О.В., та 75 селянських господарств, що вийшли із своїми паями.
Основні сільськогосподарські культури, які вирощуються на полях: озима пшениця, ячмінь, кукурудза, соняшник, цукровий буряк, ріпак, овочі.
З тваринництва – свині і незначна кількість птиці.
Крім сільського господарства, 16 осіб мають власну справу - автомобільні перевезення, заготівля молока, торгівельна діяльність, деревообробна галузь, перукарська справа та інші