Наріжанська сільська рада
Сільський голова Білоус Григорій Володимирович |
тел. 96-0-42 |
---|---|
Секретар сільської ради Клименко Наталія Олексіївна |
тел. 96-0-42 |
Село Наріжжя – центр сільської ради, до складу якої входять також села Матвіївка та Новий Калкаїв, розташоване в лівобережній заплаві річки Сули на віддалі 40 км від районного центру і найближчої залізничної станції Веселий Поділ та 160 км від обласного центру.
На перше січня 2011 року числиться:
- в с. Наріжжя – 197 господарств, населення 380 чоловік;
- в с. Новий Калкаїв – 83 господарства, населення 80 чоловік;
- в с. Матвіївка – 95 господарств, населення 170 чоловік.
Всього по сільській раді числиться 375 дворів, 630 чоловік наявного населення.
Історичні відомості.
Наріжжя засноване в кінці XVII століття. Першими поселенцями його були козаки. Вони перейшли з казенного острова в заплаві річки Сула на землю, що ріжком заходить в болото. Звідси і назва села Наріжжя /на ріжку/.
На початку ХХ століття в селі нараховувалося 200 селянських дворів. Їм належало 400 га орної землі. З яких 60 га мали куркулі. 20 дворів були зовсім безземельними.
Більшість жителів були неписьменними. Трикласна церковно-приходська школа розміщувалась в звичайній сільській хаті, в якій навчалося лише 20 – 25 дітей заможних селян. Працював в школі один учитель. Майже зовсім була відсутня медична допомога. Один лікар обслуговував декілька сіл. Хворі в більшості випадків за допомогою зверталися до знахарів і шептух.
Ніяких культосвітніх закладів в селі не було.
В 1914 році почалася перша світова імперіалістична війна. В царську армію було мобілізовано всіх чоловіків. Становище селян стало ще жахливішим, землю обробляти було нікому.
Звістка про те, що Тимчасовий буржуазний уряд повалено, що створено перший у світі Радянський уряд – Раду народних комісарів на чолі з В.І.Леніним, долинула і до села Наріжжя. Селяни згуртувалися для боротьби з куркулями.
На початку лютого 1918 року в село прибув представник Хорольського ревкому. Відбувся мітинг ,на якому було обрано голову сільради та секретаря.
В 1928 році в с. Наріжжі створено колгосп, який в 1930 році дістав назву « Провідна зірка». Головою правління став комуніст Т.І.Кропивка. Велику допомогу артілі подавала партійна організація, яка була створена в 1932 році. Трудящі села стали жити значно краще.
В вересні 1941року село було окуповане фашистами. Розпочалися жорстокі репресії над комуністами і активістами, що випадково залишилися дома. Колгосп було розграбовано. Фашисти забрали хліб , худобу, свині , птицю,майно жителів і все відправили в Німеччину. Працювати на поля гнали нагайкою.
23 вересня 1943 року в село вступили передові частини Радянської Армії. Всі чоловіки та молодь, здатні носити зброю, пішли на фронт. Залишились тільки жінки, старики і підлітки.
Велика Вітчизняна війна закінчилась. Господарства артілі ще не було відбудовано . Тракторів і інших машин в колгоспі не було. Лише четверо коней та 15 пар волів можна було використати для обробітку землі.
В 1950 році відбулося укрупнення колгоспів. В склад артілі імені Крупської (колись « Провідна Зірка») ввійшли населені пункти Матвіївка і Новий Калкаїв.
В даний час територія Наріжанської сільської ради становить – 7603,3 га.
Сільськогосподарських підприємств, які працюють на території сільської ради немає.
Фермерських господарств - 2;
Площа сільгоспугідь (по всіх товаровиробниках, включаючи підсобні господарства) - 4015,9 га;
Ріллі - 2384,5 га;
Пасовища - 966,5 га;
На території сільської ради діють такі підприємства, установи та організації:
- ФАП село Наріжжя;
- ФП село Матвіївка;
- СБК село Наріжжя;
- СК село Матвіївка;
- Сільська бібліотека село Наріжжя;
- Сільська бібліотека село Матвіївка;
- Сільська бібліотека село Новий Калкаїв;
- Відділення зв’язку село Наріжжя.
Наріжанська ЗОШ І-ІІ ст. носить ім‘я земляка, Героя Радянського Союзу Верховського Євгенія Федоровича.
В екологічно чистій зоні знаходиться табір комунальний дитячий оздоровчий табір «Світанок», в якому відпочивають діти з малозабезпечених сімей. За зміну оздоровлюється від 50 до 90 дітей.
На території сільської ради протікають річки Сула та Бурчак, вабить чистим повітрям та зеленою прохолодою ліс.