Семенівська районна рада
Семенівський район, Полтавська область

16 липня 1990 року: так починалась нова Україна

Переглядів: 576

 

Іллінівська школаШановна громадо!

16 липня 1990 року вписано в історію України золотими літерами старту її нової епохи. Цього дня Верховна Рада тоді ще Української РСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет УРСР.  

У доленосному документі підкреслювались верховенство, самостійність, повнота і неподільність влади республіки в межах її території, незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах.

Одним із головних пунктів Декларації було положення про громадянство. Проголошувалась також економічна самостійність України та самостійність у вирішенні питань науки, освіти, культурного і духовного розвитку української нації.

Можливо, тоді ще не всі усвідомлювали історичну велич того дня. Та вже зовсім скоро потому «великий і непорушний» припинить своє існування. На пострадянських просторах засяє сузір’я нових держав, серед яких - наша волелюбна Україна. Так, підхопивши естафету століть, покладених на вівтар боротьби за свободу, уже в новому форматі почнеться зоряний і тернистий шлях незалежності.

Тож тепер, через три десятиліття, сповнених  яскравих перемог і гірких втрат, високих бар’єрів та незгасного оптимізму, згадаймо той світлий липневий день, в якому переплелись хвилювання, надія і віра! І гордість за рідну державу, за землю, освячену славою попередників! Тож живи і процвітай у віках, наша неповторна Україно!

Голова районної ради                                                                       Віктор Юрченко

30 років тому: як ухвалювали Декларацію про державний суверенітет України

                                                                                        

« повернутися до списку новин