Семенівська районна рада
Семенівський район, Полтавська область

Засідання Координаційної ради: турбота про сільську медицину

Переглядів: 149

15 листопада під головуванням Віктора Юрченка відбулось чергове засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради.

Учасники заходу обговорили один із найважливіших напрямів організації життєзабезпечення громад – перспективу функціонування фельдшерських пунктів та амбулаторій сімейної медицини у 2020 році з метою збереження  закладів первинної медицини в складних умовах реформування  як в центрі, так і сільській місцевості.

Головний лікар КП «Семенівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Тамара Мазанько зосередила увагу на співпраці з сільськими та селищною радами щодо забезпечення роботи закладів первинної медицини на місцях з посиланням на конкретні розрахунки щодо їх співфінансування. Підкреслила, що завдяки співфінансуванню місцевих рад на додачу до державних коштів у цьому році вдалось забезпечити оптимальне функціонування ланки первинної медицини району.  

Із запитаннями та пропозиціями до головного лікаря звернулись Біляківський сільський голова Роман Мидловець, Заїчинський сільский голова Сергій Сирота, Оболонський сільський голова Борис Пустовойтов.Семенівський селищний голова Людмила Милашевич порушила болючу тему підтримки важкохворих в контексті надання фінансової допомоги на лікування, адже кошти місцевих громад, враховуючи розширення повноважень, обмежені.

Підсумовуючи обговорення,  голова районної  ради Віктор Юрченко чітко підкреслив, що без співфінансування селищної та сільських рад комунальне підприємство «Семенівський центр ПМСД» повноцінно функціонувати не зможе, тому висловив надію на продуктивну взаємодію з метою недопущення погіршення надання медичних послуг первинного рівня.

Також очільник райради висловив прохання, щоб головні лікарі комунальних підприємств «Семенівський центр ПМСД» та Семенівська центральна районна лікарня» надали перелік хвороб, на лікування яких виділяються державні кошти.

Селищному та сільським головам рекомендовано при формуванні бюджетів на 2020 рік передбачити кошти на співфінансування фельдшерських пунктів  на основі  розрахунків  по кожному закладу.

Обговорено і питання підготовки та відзначення в громадах Дня місцевого самоврядування, яке святкується щорічно 7 грудня.

 

« повернутися до списку новин