Семенівська районна рада
Семенівський район, Полтавська область

Районна філія ОЦЗ інформує: семінар "Переваги офіційного працевлаштування"

Переглядів: 153

Згідно Конституції України кожна людина має право на працю, яку вона вільно обирає. Важливою та актуальною є проблема легалізації зайнятості населення та заробітної плати. Усвідомлюючи важливість цієї проблеми, більшість роботодавців працюють у законодавчому полі. Але є й такі, які, намагаючись отримати якомога більший прибуток, ухиляються від сплати податків, використовують працю громадян без належного оформлення трудових відносин та пропонують зарплату в «конвертах».

Саме тому днями в Семенівській районній філії Полтавського ОЦЗ начальник Семенівського бюро правової допомоги Тетяна Новобранець провела семінар для осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, семінар, темою якого стало актуальне питання: “Переваги офіційного працевлаштування”.

Тетяна Новобранець поінформувала присутніх, що роботодавець зобов’язаний оформити працівника на роботу у встановленому порядку з першого дня виконання ним трудової функції. Лише після належного оформлення трудових обов’язків працівник приступає до виконання своїх обов’язків.

Також вона наголосила, що влаштовуючись на роботу «неофіційно», працівник повинен усвідомлювати: якщо пропонують отримувати заробітну плату «в конверті», це означає, що роботодавець, швидше за все, не має наміру укладати трудовий договір, а також не здійснюватиме відрахування з заробітної плати єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду України, а це неминуче призведе до того, що особа втрачає:

  • соціальні гарантії, передбачені для працівника;
  • не зараховується страховий стаж, а відповідно не буде одержувати пенсію за віком;
  • право на відпустку, в тому числі, і на відпустку в зв’язку з вагітністю, пологами і догляду за дитиною;
  • право на оплату тимчасової непрацездатності
  • людину можуть звільнити у будь-який час без виплати вихідної допомоги, можливо, і без оплати виконаної роботи. 

« повернутися до списку новин