Семенівська районна рада
Семенівський район, Полтавська область

24 травня - День слов’янської писемності і культури

Переглядів: 493

 

День слов'янської писемності і культури відзначається 24 травня ...

Щорічно 24 травня на честь рівноапостольних Кирила та Мефодія, які народились в ІХ столітті у грецькому місті Солунь (нині Салоніки) і є вихідцями зі знатного роду, відзначається День слов’янської писемності і культури. Це спільне свято для всіх слов’янських народів, адже просвітницька діяльність братів та їх учнів підвела до спорідненості культурно-освітні орієнтири, що мають загальну цінність. Україна приєдналася до традиції вшанування великих святих у 1994 році.

Кирило та Мефодій увійшли в історію як напрочуд різносторонні особистості, що володіли основами багатьох наук, постійно розвиваючи та поповнюючи безцінний багаж знань.

Серед інтелектуального розмаїття вражали їх лінгвістичні пізнання, що стали поштовхом для розвитку східнослав’янських мов. Окрім створення кирилиці, на якій в сучасному світі базується писемність багатьох народів, брати прославилися також перекладами з грецької на слов’янську релігійних першоджерел, що сприяло поширенню християнства.

З огляду на історичний розвиток виникнення письма є потужним знаряддям для розширення горизонтів функціонування будь-якої мови, формування ідентичності народу. Започаткуванням слов’янської літературної мови і книжкової справи Кирило з Мефодієм та їх учні підвищили національну самосвідомість слов’янства.

Вшановуючи пам’ять великих братів, широке слов’янське співтовариство схиляється перед їх розумом, просвітництвом, гуманізмом, духовною силою. Велика спадщина, яка через віки об’єднує слов’янський світ, є найвищим визнанням заслуг поза часом та простором.

« повернутися до списку новин