Семенівська районна рада

Актуальні питання для платників податків

Дата: 05.04.2017 09:19
Кількість переглядів: 12

       

       Який порядок зняття з обліку фізичних осіб – підприємців?

     Порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця регулюється Законом України від 15.05.03 №755-VI «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб –підприємців та громадських формувань» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №755), статтею 18 якого визначено, що фізичним особам – підприємцям, які виявили бажання припинити підприємницьку діяльність, необхідно звернутись до Державного реєстратора з відповідною заявою.

     Фізична  особа – підприємець   позбавляється   статусу   підприємця   з дати  внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності цією фізичною особою (стаття 4 Закону №755).

      Разом  з  цим,  після державної  реєстрації  припинення підприємницької  діяльності фізична особа продовжує обліковуватись  у  контролюючих  органах   як   фізична особа  –  платник  податків,  яка  отримувала  доходи   від провадження підприємницької діяльності, до завершення процедури зняття з обліку.

     Звертаємо   увагу  на те,  що  обов’язок  щодо сплати податкових зобов’язань фізичною особою – підприємцем припиняється з  місяця,  наступного  за  місяцем,  у  якому  фізичною  особою – підприємцем  подано Державним реєстратором заяву про припинення підприємницької діяльності.

     Проте,   статтею   65   Податкового   кодексу   України   від   02.12.10   №2755-VI   зі  змінами та доповненнями передбачено, що  державна  реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем не припиняє  зобов’язань,  що  виникли  під  час  провадження  підприємницької  діяльності  такою  особою. Така фізична  особа  має  забезпечити  остаточні  рахунки  податків  від  провадження  підприємницької  діяльності,   в установлені строки подати контролюючому органу податкову звітність за відповідний податковий період.

 

     Якщо  за  2016 рік у  фізичної особи – підприємця – платника єдиного  податку третьої групи обсяг доходу перевищив 1 мільйон гривень, чи зобов’язаний такий платник з 1 січня 2017 року застосовувати РРО?

     Відповідно   до   пункту  296.10  статті 296  Податкового кодексу  України від 02.12.10 №2755- VI зі змінами та доповненнями  реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) не застосовуються платниками єдиного податку: - першої  групи; - другої і третьої груп  (фізичні особи – підприємці)  незалежно  від   обраного   виду  діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 мільйон гривень.

     У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 мільйон гривень застосування РРО для такого платника  єдиного податку  є обов’язковим. Застосування РРО  розпочинається з  першого ч исла місяця кварталу, наступного  за   виникненням   такого  перевищення,   та  продовжується  у  всіх  наступних  податкових  періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

      Отже, якщо за 2016 рік у фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку третьої групи обсяг доходу більше  1  мільйона  гривень,  такі   платники  єдиного  податку  з  1 січня 2017  зобов’язані  при  здійсненні  своєї господарської діяльності застосовувати РРО або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.

     Звертаємо   увагу,   що  з  01.01.17 норми   цього   пункту  не  поширюються  на  платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

 

     Чи    необхідно    сплачувати    з   01.01.17   єдиний   внесок   на   загальнообов’язкове   державне   соціальне страхування (далі – єдиний внесок) за себе підприємцем, якщо він є пенсіонером за віком або інвалідом?

      Відповідно   до   частини 4 статті 4 Закону України від 08.07.10 №464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове   державне   соціальне   страхування»   зі   змінами,   внесеними Законом України від 06.12.16 №1774-VIII   «Про   внесення   змін   до   деяких   законодавчих   актів   України»,   визначено, що фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску,   якщо  вони  є  пенсіонерами   за   віком   або   інвалідами   та  отримують   відповідно   до   закону пенсію або соціальну допомогу.

     Такі   особи   можуть   бути   платниками   єдиного  внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового   державного   соціального   страхування.  Зазначена   норма   не   застосовується до сіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

Сектор організації роботи

Лубенської ОДПІ ГУ ДФС

у Полтавській області

         

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь