Семенівська районна рада
Семенівський район, Полтавська область

29 січня - День памяті Героїв Крут

Переглядів: 269

???°???????????? ???? ?·?°?????????? ???°???????????? ???µ???? ???°???????? ???µ???????? ????????

 

Шановна громадо!

 

   29 січня Україні вшановує пам'ять героїв Крут  як одну із  яскравих та трагічних сторінок ХХ століття. Серед науковців і досі немає єдиної думки щодо обставин та деталей  тих подій, але безперечна історична  цінність їх у глибокій відданості національній ідеї та послідовності українського визвольного руху.

   Самостійність і незалежність Української Народної Республіки суперечила інтересам більшовицької Росії, тому наступ на неї в січні  1918 року мав на меті   взяти Київ. Так як українські війська були деморалізовані і втомлені  боями Першої світової та  громадянської воєн, для захисту Києва УНР привернула школярів, студентів і курсантів, сповнених сміливості, рішучості та  високого патріотизму. 29 січня 2018 року, відстоюючи право українського народу жити у власній державі, на залізничній станції Крути вони вступили в нерівний бій із військами Червоної Армії, чисельність яких була чи не вдесятеро більшою. Ціною життя героїчні юнаки затримали російський наступ на Київ, що дало змогу Центральній Раді заключити Берестейський мир 9 лютого 1918 року та зберегти, хай навіть на короткий період,  молоду Українську Державу.

  Події під Крутами – це гіркий і знаковий урок нашої історії. Попри протиріччя позицій, головною лишається ідея національного самоусвідомлення та боротьби за духовну свободу. «Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього»,– говорить народна  мудрість. Тож нехай  історична пам’ять  буде  нашим світлом на шляху  суспільного прогресу!

 

 

 

 

Голова районної ради                                                      Віктор Юрченко

 

        

 

« повернутися до списку новин