Семенівська районна рада
Семенівський район, Полтавська область

Веселоподільська сільська рада

Сільський голова 
Календарь Інна Іванівна
тел. 96-2-42
Секретар сільської ради 
Черненко Зоя Анатоліївна
тел. 96-2-31

          Веселий Поділ (колишні Родзянки і Паніванівка) — село Семенівського району, центр сільської Ради, якій підпорядковані село Паніванівка. Розташоване поблизу річки Кривої Руди. Голова села - Календар Інна Іванівна

Персоналії

      2 серпня 1824 року проїздом з Одеси заїздив у Веселий Поділ О. С. Пушкін. У той час на вимогу князя Воронцова було видано царський наказ про вислання Пушкіна з Одеси в Псковську губернію. Проживши рік в Одесі, Пушкін покинув місто і по маршруту Херсон – Єлізаветград – Крюків - Кременчук рушив на північ. По поштовому тракту Кременчук - Хорол Пушкін зупинився в Семенівці. Залишивши тут свого слугу Микиту Козлова, з нудьги і великої втоми заїхав у маєток Аркадія Родзянки у Веселий Поділ. Про це пізніше так розповідала його знайома П. П. Керн-Полторацька: «А. Г. Родзянко имел счастье принимать Пушкина у себя в деревне, Полтавской губернии, Хорольского уезда. Пушкин, возвращаясь (из Одессы), прискакал к нему с ближней станции верхом, без седла, на почтовой лощади, в хомуте».

       22.VІІ 1845 Т. Г. Шевченко на Ільїнському ярмарку в Ромнах познайомився з А. Родзянком і разом з ним виїхав до Веселого Подолу. Тут він пробув кілька днів, намалював портрет сина А.Родзянки — Гаврила у білій сорочці, в смушевій шапці. В лівій руці у нього люлька, в правій — тримає яблуко. Цей невеликий акварельний малюнок зберігається зараз у Державному музеї Т. Г. Шевченка АН України у Києві. Тут зберігається також його малюнок «Василівці», де побував Т.Шевченко в 1845 році. З Веселого Подолу виїжджав у розташовані поблизу села Вишняки, Платонівку, Заїчинці, а також у Хорол, де описав історичні пам'ятники. Перебуваючи у Веселому Подолі Т. Г. Шевченко малював краєвиди, записував зразки народної творчості, нотував матеріал археографічного характеру, викладений ним в «Археологічних нотатках». Згадка про село є в повісті «Наймичка» і в «Щоденнику». Під час перебування у Веселому Подолі Шевченко познайомився з чеським композитором Єдлічкою Алоїзом, — учителем музики у Родзянків, розпитував його про гусистів, про Прагу, давав йому читати свої вірші. Зібрані матеріали Шевченко використає для написання поеми "Єретик"(«Іван Гус»).

         Уродженцем Веселого Подолу є видатний український письменник, автор відомих байок і ліричних поезій Леонід Іванович Глібов.

         Уродженкою села також є Герой Соціалістичної Праці Г.М. Новохатько.