Семенівська районна рада
Семенівський район, Полтавська область

Іванівська сільська рада

Сільський голова 
Діденко Світлана Миколаївна
тел. 98-5-42
Секретар сільської ради 
Горпиняк Наталія Анатоліївна
тел. 98-5-42

       Село Іванівка виникло в ХVІІ столітті. Засновником його був Іван Підковець.  За переказами саме від його імені походить назва села. В ті давні часи  на території села жили козаки-січовики, що не входили до числа реєстрових козаків. Але у 18 ст. їх було закріпачено, землі відібрані і царським указом передані графу Безбородьку, пізніше землі села Іванівка були передані поміщику Туманському, у якого був свій маєток у Великій Бурімці. В поміщика було чотири доньки, одна з яких одружилася з Саньковським, але не маючи своїх дітей, склала заповіт (духівницю) на користь племінника Милорадовича. В духівниці було записано , що спадкоємець повинен збудувати церкву, магазин, лікарню, дві школи в Іванівці, одна з яких реміснича. По смерті Саньковської духівниця була виконана. Побудовано церкву, дві школи. У ремісничій школі навчалися столярної, ковальської і чоботарської справи. От чому  Іванівка мала велику кількість майстрів, особливо столярів і теслярів.

      Селяни займалися сільським господарством, ткацтвом, бондарством, столярством, мірошництвом.

       У 1884 році у селі було відкрито школу. У 1895 році побудовано церкву, яка збереглася і до цього часу. За чотири століття село багато чого пережило. Були і війни, і голод, і революції, і відродження.

       Радянську владу в селі Іванівка встановлено у 1918 році.  Перший колгосп «Маяк праці» створено у 1926 році. За період своєї діяльності господарство пройшло декілька реорганізацій і на даний час функціонує як приватне підприємство ПСП «Маяк».

      У 1929 році було створено сільську раду, як орган місцевого самоврядування.

      Страшний голод 1932-1933 років забрав 350 жителів села. За час німецько-фашистської окупації гітлерівці стратили 14 місцевих жителів, вивезли на примусові роботи до Німеччини 113 осіб. З фронтів Великої Вітчизняної війни не повернулось 139 воїнів-односельців.

      Але село відродилось і розквітло.

      На даний час Іванівська сільська рада налічує 298 домогосподарств, в яких проживає 535 чоловік населення. Загальна площа сільської ради становить 3324 гектари. 

      В Іванівці функціонують  загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, в якій навчаються 30 учнів, фельдшерсько – акушерський пункт, сільський будинок культури, сільська бібліотека, відділення поштового зв'язку. У 2011 році за підтримки районної державної адміністрації, районної ради, ПСП «Маяк», ради сільськогосподарських виробників було відкрито дитячий садок «Веселка» на 15 вихованців.

      Здійснюють господарську діяльність приватне підприємство ПСП «Маяк», фермерські господарства «Солонці», «Мрія», «Іванівське 2013», «Іванівське 2015». Населення обслуговують три магазини, які мають в наявності всі групи товарів.

       В селі створена футбольна команда. Організовано колектив художньої самодіяльності. Молодь села приймає активну участь у всіх районних змаганнях і конкурсах.